Shtatvjeçari lufton për jetë, pasi vetura e goditi në f. Batincë

11

Shkup, 19 maj – Një fëmijë shtatëvjeçar është në gjendje kritike, pasi e ka përplasur një automobil në afërsi të fshatit Batincë të Shkupit, përcjellë KOHA.

Siç kumton MPB, mbrëmë në orën 20:35 në urën e fshatit Lubosh drejtë f. Batincë, një automjet udhëtimi “Nisan Navara” me targa italiane, i drejtuar nga T.S (32) nga fshati Cërnivërv , i Shkupit ka përplasur një djalë shtatëvjeçar nga f Cvetov i Shkupit.

Fëmija ka marrë lëndime të rënda trupore dhe është transferuar në Qendrën urgjente pranë kompleksit të klinikave “Nënë Tereza” në Shkup, ku i është ofruar ndihmë mjekësore dhe është mbajtur për trajtim të mëtutjeshëm dhe është në rrezik jete.

Ekspertizë në vendin e ngjarjes ka kryer ekip i SPB Shkup. (koha.mk)

Comments are closed.