Shqipëria shkëlqeu ndaj Islandës, por spektaklin në tribuna e dhuruan Oriola me Kejvinën! [FOTO]

Shqipëria arriti një fitore të rëndësishme ndaj Islandës, e cila na jep shpresë për një kualifikim trë mundshëm në Euro 2020, nëse ndeshjen e ardhshme mundim Turqinë. Një fitore që do të futet në histori pasi kurrë më parë kombëtarja shqiptare nuk kishte arritur të fitonte një ndeshje zyrtare, kualifikuese europiani apo botërori me 4 gola.

Të pranishëm në stadium për të mbështetur Kombëtaren Shqiptare kanë qenë një numër i lart tifozësh, megithatë vëmendjen e kanë tërhequr dy modelet e njohura, Kejvina dhe Oriola.

Vajzat kanë publikuar në Instagram një video teksa këndojnë këngën “Xhamadani vija-vija” dhe bëjnë shqiponjën me duar. Sigurisht mjaft tërheqëse dhe seksi ato kanë ‘djegur’ edhe më shumë atmosferën.