Shpërthim shkatërrues, të lënduar dhe ndërtesa të rrënuara

104

Kryeqyteti libanez është tronditur këtë pasdite nga një shpërthim i fuqishëm. Në videot e publikuara nga mediat e huaja pamjet nga Bejruti janë shokuese. Në videon e publikuara nga mediat sociale dëgjohen njerëz që bërtasin pas shpërthimit të jashtëzakonshëm. Shpërthimi ka ndodhur afër zonës së portit brenda një fabrike fishekzjarresh.

https://metro.co.uk/video/massive-explosion-creates-huge-shockwave-beirut-2223118/?ito=vjs-link

Comments are closed.