Shorti i Europa League, ja 16 duelet e fazës së nokautit

43

Shorti i Europa League ishte tepër interesant dhe do të ketë disa përballje shumë të bukura për t’u parë. Ajo që bie në sy e para është pikërisht Napoli ndaj RB Leipzig. Por edhe Celtic me Zenit pritet të jetë një ndeshje interesante, bashkë me Lyon – Villarreal. Një short relativisht i lehtë për AC Milan, që do të ndeshet me Ludogorets, ndërsa Borussia dhe Atletico kanë ndeshje delikate por pritet të kalojnë në fazën tjetër.

Borussia Dortmund – Atalanta
Nice – Lokomotiv Moskva
FC Kobenhavn – Atletico Madrid
Spartak Moskva – Athletic Club
AEK Athens – Dynamo Kyiv
Celtic  – Zenit
Napoli – RB Leipzig
Crvena Zvezda – CSKA Moskva
Lyon – Villarreal
Real Sociedad – Salzburg
Partizan Belgrade – Vitoria Plzen
Steaue Bucharest – Lazio
Ludogorets – Milan
Astana – Sporting
Ostersund – Arsenal
Marseille SC Braga

Comments are closed.