Shkupi, Renova, Gostivari vazhdojnë tutje në garat e Kupës

20

Sapo kanë përfunduar disa nga ndeshjet nga finalet e 1/16 në Kupën e Maqedonisë. Disa skuadra justifikuan absolutisht rolin e favoritëve.

Skuadra e FC Shkupi ka mundur me rezultat 1-2 Sllogën nga Vinica, Renova përfundoi me një lojtar më pak, por ishte bindës te Ohri dhe fitoi me 4:0, Gostivari mundi Tikveshin me 5: 0.

Pelisteri mundi Lubotenin me 4:0. Bellasica që nuk ka asnjë fitore në Ligën e Parë, e bëri sefte me fitoren 5:1 ndaj Rosomanit, Sileksi në shtëpi 3: 0 mundi Teteksin.

Slloga – Shkupi 1-2

Ohri – Renova 0-4

Gostivari – Tikveshi 5-0

Vëllazërimi – Rabotniçki

Veleshta – Kozhufi

Pobeda – Makedonija Gj.P. 0-0 (4-5 me penallti)

Pelister – Luboteni 4-0

Rosomani – Bellasica 1-5

Teteksi – Sileksi 0-3

Kamenica – Boreci 2-2 (5-3 me penallti)

Comments are closed.