Shkatërrohet plotësisht Ponte Morandi, ura që i mori jetën më shumë se 30 personave në Genova (VIDEO)

26

Pas tragjedisë së një viti më parë në Itali ku ura Ponte Morandi 1 km e gjatë dhe 70 metra të lartë e ndërtuar mes viteve 1953-1955 u shemb duke u marrë jetën të paktën 35 personave.

Vetëm një ditë më parë autoritetet italiane kanë bërë të mundur shembjen e plotë të urës duke shkatërruar gërmallat e asaj që kish mbetur pas 14 Gushtit 2018.

Corriere Della Sera shkruan se në gjashtë sekonda, mbetja e shtyllave të Ponte Morandi u shpërbë, duke ngritur një re të madhe pluhuri.

Më poshtë mund të ndiqni videon e shpërthimit të shtyllave të Ponte Morandi,

Comments are closed.