Shikoni si gangsterët grabisin Range Roverin e portierit brazilian

55

Ai thotë se ishte me fat që shpëtoi paq nga grabitësit e armatosur. Ish-portieri i Brazilit Jeferson ra pre e një grabitje të armatosur teksa udhëtonte me automjetin e tij Range Rover në Rio de Janeiro. Një grup njerëzish të armatosur dolën nga makina e tyre dhe i drejtuan armët 34-vjeçarit. Ai shihet në videon e kamerave të sigurisë se si Jefferson ulet përtokë me duar në kokë. Më pas, autorët largohen me makinën luksoze të ish-portierit. Policia braziliane nisi menjëherë hetimet dhe pas disa orësh mundi të gjente makinën dhe ia ktheu pronarit.

 

Comments are closed.