Shikoni se si i fusin në stadium fishekzjarret tifozët e River Plate (VIDEO)

0

Ndeshja e cila tashmë duhej të ishte duke u zhvilluar mes River Plate dhe Boca Juniors është shtyrë për në orën 22:00. Se sa i rëndësishëm është ky takim e konfirmon edhe dita e sotme që ishte plotë me incidente, sidomos me mbërritjen e autobusit të Boca Juniors në stadiumin ‘Monumental’, kur edhe u sulmuan nga tifozët, shkruan Periskopi. Por një gjë tjetër që ka rënë në sy është edhe futja e fishekzjarreve në stadium, e cila është e ndaluar sipas rregullave të Copa Libertadores.

Megjithat, tifozët e River Plate e kanë gjetur mënyrën. Ata i kanë rrethuar fëmijët e tyre me fishekzjarre nëpër trup, mënyra më e sigurt për t’i futur në stadium.

Comments are closed.