Shënon go fenomenal, feston si “krimb” (VIDEO)

2

Genk është në telashe pas humbjes së tretë radhazi në kampionatin belg dhe tani ata kanë pësuar humbjen e fundit nga Beveren. Deri në minutën e 65-të, rezultati ishte baras, por më pas futbollisti mysafir, Jan Van den Berg shënoi gol të bukur, shkruan “Zeri.info”, transmeton koha.mk. Ai mori topin dhe goditi gna 30 metra, derisa portieri i Gentit nuk ishte i pozicionuar mirë.

Po flitet shumë për këtë gol, por më shumë për mënyrën e festimit. Va nden Berg ra në tokë pas golit dhe filloi të zvarritet si një krimb.

Për më shumë, shikojeni videon e mëposhtme.