Shala do të garojë nesër në Lojërat Olimpike

58

Mundësi kosovar Egzon Shala të enjten do të garojë në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”.

Shala, që në Tokio gjendet me normë, do të përballet me algjerianin Djahid Berrahal, në raundin e parë të kategorisë deri 125 kilogramë.

Gara e tij fillon rreth orës 4:40 të mëngjesit me kohën tonë.

Shala është i fundit i ekipit të Kosovës që do të garojë në Tokio. Kosova në Tokio ka fituar deri më tash dy medalje dhe atë të arta. Xhudistet Distria Krasniqi e Nora Gjakova morën të artat.