Setien ka humbur mbështetjen e të gjithëve, vetëm suksesi në Champions e mban te Barcelona

27

Situta e Setien te Barcelona sa vjen e përkeqësohet shkruan AS. Ai s’ka mbështetjen e plotë të bordit dhe situata e tyre mund të përkeqësohet në ndeshjen ndaj Villarreal ku lojtarët duke pa motivim,shkruan Albeu.com.

Pavarësisht se nuk kishte humbur asnjë lojë kur La Liga u rikthye, ndeshjet e dobëta kundër Sevillas, Celtas dhe Atletico Madrid, kanë vënë Setien me “shpatulla pas murit”.

Nëse Reali fiton të enjten ndaj Getafes diferenca me Los Blancos do të ishte +4 dhe tani Barcelona duket se po mendon për një trajner të ri sezonin e ri.

Për momentin, Setien vazhdon, ai nuk do shkarkohet, por është i dobët në punën e tij. Ai nuk ka besimin në dhomat e zhveshjes madje çështja “Griezmann” tani është shtuar.

Megjithatë vetëm një triumf në Champions mund ta mbajë Setien te Barcelona.

Comments are closed.