Sa serioz është lëndimi i Abraham

Jose Mourinho siguron se lëndimi i shpatullës së Tammy Abraham nuk është ‘aq serioz’ sa ai që la jashtë Nicolo Zaniolon për tre deri në katër javë.

Sulmuesi u ul në mënyrë të vështirë pas një përplasjeje me Rodrigo Becao gjatë humbjes 4-0 ndaj Udineses në “Dacia Arena”.

Ai u përpoq të vazhdonte për disa minuta, duke lëvizur me guxim, përpara se të kërkonte të zëvendësohej.

Advertisements

Duke folur në një konferencë për shtyp pas ndeshjes, Mourinho konfirmoi se nuk ishte i njëjti lloj lëndimi që Zaniolo kishte pësuar muajin e kaluar, gjë që e kishte parë italianin të zhvendoste shpatullën e tij.

Në vend të kësaj, ajo është diagnostikuar si traumë në shpatullën e majtë, kështu që nuk kishte dislokim apo lezion. “Nuk është aq serioz sa lëndimi që pati Zaniolo, nuk duket të jetë asgjë e keqe”, deklaroi Mourinho.

Ky është gjithashtu një lajm i mirë për një mysafir shumë special të ndeshjes, pasi trajneri i Anglisë, Gareth Southgate ishte në tribunë për të mbajtur një sy te lojtarët e mundshëm të Kupës së Botës 2022, Abraham dhe Chris Smalling.

Nuk ishte koha më e mirë për t’i parë ata në veprim, duke parë se Roma u mund 4-0 nga Udinese, duke pësuar humbjen e parë të sezonit.