Rustu lirohet nga spitali

15

Ish-portieri i Barcelonës, Rustu Recber, është lëshuar nga spitali pas infektimit me koronavirus. Tani 46-vjeçar, ish-futbollisti i njohur ka qenë në spital për disa ditë pas infektimit me koronavirus nga gruaja e tij, shkruan “Zëri.info”, përcjellë gazeta KOHA.

“Pas 11 ditësh në spital burri im është lëshuar nga spitali”, ka thënë Recber. “Edhe pse ai ishte sportist, tani nuk pi duhan dhe kujdeset për vete, por u infektua në mënyrën e tij”, shkroi më tej ajo në “Instagram”.

Futbollisti ka më së shumti paraqitje në Kombëtaren e Turqisë, me 120 paraqitje. Ai u pensionua në vitin 2012 pa

Comments are closed.