Ronaldo ka përcaktuar se cili lojtar duhet ta fitojë “Topin e Artë”

87

Pas konfirmimit të fundit të listës së ngushtë të “Topin të Artë” të këtij viti me 30 lojtarë, ish-sulmuesi Brazilian, Ronaldo Nazairo ka përcaktuar se cili lojtar duhet ta fitojë këtë çmim prestigjoz.

Ky vit sheh një mori talentesh me një shans për të fituar çmimin e themeluar në Francë, përfshirë sulmuesit, Haaland, Mbappe apo edhe Kante.

Megjithatë, Ronaldo ka pohuar se fituesi i ligjshëm duhet të jetë sulmuesi i Real Madridit dhe Francës, Karim Benzema.

Në një postim në rrjetet sociale ish-sulmuesi tha: “Pa dyshim që kandidati im për Topin e Artë është Benzema.

Sulmuesi më i mirë, i frikshëm në 10 sezonet e fundit dhe kampion mbi gjithçka, Nuk mendoni dhe ju kështu?”, përfundon Fenomeni.