RECETA E DITËS: Tortë me dredhëza

34

PËRBËRËSIT:

2 vezë

2 filxhanë sheqer pluhur

2 filxhanë jogurt

2 lugë gjelle kakao pluhur

1 sheqer vanilje

1 pluhur për pjekje

PËR PËRGATITJEN E KREMIT:

gjysmë litre qumësht

1 gotë të çajit sheqer

1 vezë

1 lugë të gjellës miell

1 lugë të gjellës nisheste

1 vanilje

PËR SOSIN E ÇOKOLLATËS:

150 gram krem qumështi

150 gram çokollatë për zierje

PËRGATITJA: Vezët dhe sheqerin i përzieni rreth 3-4 minuta. Vajin, jogurtin, miellin, kakaon, pluhurin për pjekje, dhe vaniljen ia shtoni masës së vezëve dhe sheqerit dhe të gjitha i përzieni. Tërë këtë masë e derdhni në enën për pjekje dhe në temperaturë 160 gradë celsius e piqni për 25 minuta. Vezët sheqerin, miellin dhe nishestenë i vendosni në një enë. Qumështin, vaniljen ia shtoni dhe i përzieni. I derdhi të gjithë këta përbërës në një tenxhere dhe i përzieni në zjarr me temperaturë jo shumë të lartë. Pas pjekjes së kekut, i vendosni kremin e përgatitur dhe zbukurimin e tortës e bëni me dredhëza. Ju bëftë mirë!

Comments are closed.