RECETA E DITËS: Sallatë me peshk ton dhe fasule

35

PËRBËRËSIT:

2 kuti ton natyral

150 g fasule të ziera

1 qep e kuqe

1 dorë ullinj kallamata

1 tufë e vogël majdanoz

kripë dhe piper i zi

pak vaj ulliri ekstra i virgjër

PËRGATITJA: Pasi keni zierë fasulet lërini të ftohen. Copëtoni me pirun tonin. Prisni në feta të holla qepën. Kompozoni sallatën duke vendosur fasulet, ullinjtë, qepën dhe shtoni vajin e ullirit. Kriposeni dhe rregullojeni me piper të zi dhe majdanoz të grirë imët. Shërbejeni

Comments are closed.