RECETA E DITËS: Krem karamel

8

PËRBËRËSIT:

500 ml qumësht

5-6 lugë sheqer

1 bustinë vanilje

3 kokrra vezë

PËRGATITJA:

Vendosim të valojnë qumështin, sheqerin dhe vaniljen në një tenxhere. Ndërkohë rrahim vezët derisa të bëhen shkumë. Më pas shtojmë qumështin te vezët, duke mos e ndërprerë përzierjen.

Hedhim masën e përgatitur në 6 enë alumini dhe i vendosim në furrë me nxehtësi 120 gradë Celsius për 20 minuta. Ngrejmë temperaturën në 180 gradë Celsius dhe i lemë për 10 minuta dhe më pas i lemë për 5 minuta në temperaturën 210 gradë Celsius.

Krem karamelin e lemë të ftohet në temperaturë ambienti dhe më pas e vendosim në frigorifer. Ju bëftë mirë!

Comments are closed.