RECETA E DITËS: Fileto pule me perime

Përbërësit:

gjoks pule (2 copa ose sipas dëshirës)

1 patate të madhe të prerë në copa të vogla

1 tufë brokoli

4 thelpinj hudhra

rozmarinë

spec të kuq të grirë

kripë dhe piper

vaj ulliri

Përgatitja:

Shtrojmë në një tepsi letër alumin. Vendosim mbi të patatet në njërën anë, brokolit në tjetrën dhe në mes filetot e pulës. Shtojmë hudhrën të cilën e kemi grirë hollë, specin e kuq, rozmarinën dhe në fund vajin e ullirit. E vendosim në furrë në 200 gradë për 35-40 minuta.