Reali mposht Bayernin dhe i afrohet finales

34

Real Madridi ka fituar përballjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve në udhëtim te Bayern Munichu. “Mbretërit”, kampion në fuqi, fituan takimin e sotëm me rezultat prej 1 me 2. Bavarezët nisën më mirë takimin, duke kaluar në epërsi në minutën e 28 përmes Kimmichit, që shënoi pas asistimit nga Rodriguez. Reali barazoi shifrat përmes Marclos, i cili shënoi një gol të bukur në minutën e 44 pas asistimit nga Carvajal. Për fitoren e “Los Blancos” u përkujdes sulmuesi i talentuar Asensio, duke shënuar në minutën e 57 pas asistimit nga Lucas. Ndeshja e kthimit zhvillohet të martën, më 01 maj, në Santiago Bernabeu me ç’rast do të mësohet edhe finalisti i Ligës së Kampionëve.

Comments are closed.