Real Madridi me shumë mungesa ndaj Atalantas

26

Real Madridi ka udhëtuar drejt Italisë me mungesa të shumta. “Mbretërit” do të jenë mysafirë të Atalantas, në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve.

Skuadra e udhëhequr nga trajneri Zinedine Zidane, ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për këtë takim. Për këtë ndeshje, madrilenët nuk do të mund të llogarisin në shtatë futbollistë, si Karim Benzema, Sergio Ramos, Eden Hazard, Marcelo, Eder Militalo, Carvajal dhe Valverde.

Takimi Atalanta – Real Madrid, luhet të mërkurën nga ora 21:00.