Real Madridi bën ulje, caktohet çmimi i Bale!

4

Real Madrid është i hapur të dëgjojë të gjithë ofertat që vijnë në drejtim të Gareth Bale, duke filluar nga vlera prej 80 milionë euro. Ky është informacioni i fundit që sjell “ESPN”, duke theksuar se klubi madrilen dhe trajneri Zidane nuk e konsiderojnë pjesë të projektit të tyre dhe tani pranojnë ulje për kartonin e tij, që uellsiani të largohet dhe klubi të mbulojë shpenzimet e bëra në merkato.

Tottenham u paraqit me ofertë 60 milionë euro fillimisht për Bale, por Real Madrid e refuzoi, tani priten oferta të reja për 29-vjeçarin, teksa problemi i vetëm mbetet paga e tij e lartë, që step shumë klube.

Comments are closed.