Rabiot nuk e vazhdon kontratën me PSG

Drejtori sportiv i Paris Saint-Germain, Antero Henrique ka konfirmuar që synimi i Juventusit dhe Milanit nuk do të nënshkruaj kontratë të re. Mesfushori mbetet pa kontratë në verë, por ai mund të nënshkruaj parakontratë me një klub që në janar. Dy gjigantët italian janë të lirdhur me të, por edhe Barcelona derisa francezi mund të kaloi tërë sezonin në bankë nëse ai nuk shitet muajin e ardhshëm.

“Është vendim i klubit që është marrë pas takimin me lojtarin”, tha Henrique për Yahoo France. “Lojtari me ka informuar që ai nuk do të nënshkruaj kontratë të re dhe ai dëshiron që largohet si transfer i lirë në fund të sezonit, (v.j) pasi ti skadon kontrata. Për lojtarin kjo do të këtë pasoja të qarta: ai do të mbetet në bankë për një periudhë të pacaktuar”, përfundoi Henrique.