Publikohen fotografi ekskluzive nga sulmi ndaj Ziadin Selës (Foto)

1 009

Civil ka publikuar fotografi nga sulmi i përgjakshëm në Kuvend dhe përpjekjen për vrasje të deputetëve nga radhët e shumicës së re parlamentare, më 27 prill. Në fotografitë e publikuara shihen dhe grupa e sulmuesve të deputetit Ziadin Sela. Sipas burimeve të mediave, njëri nga këto persona në fotografi ende nuk është identifikuar. Ekziston një ngjashmëri e madhe mes personave në fotografi. Civil shfrytëzon rastin që të thërret institucionet të kryejnë obligimet e tyre ligjore dhe të arrestojnë kryerësit, organizatorët dhe porositësit e këtij akti terrorist. Ziadin Sela ishte deputeti më i lënduar gjatë këtij akti makabër që kanë kryer protestuesit e dhunshëm mbrëmjen e 27 prillit. Që nga ajo ditë Sela ka qenë në trajtim mjeksor, së pari në spitale pastaj në shtëpi. Sot është dita kur ai do ketë paraqitjen e parë para mediumeve.