Presidenti turk dhe kryeministri bullgar realizojnë bisedë telefonike

31

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan dhe kryeministri bullgar, Boyko Borisov, në një bisedë telefonike kanë diskutuar hapat për përforcimin e marrëdhënieve dypalëshe, transmeton Anadolu Agency (AA).

Drejtoria e Komunikimeve e presidencës turke njoftoi se po ashtu gjatë bisedës telefonike presidenti Erdoğan dhe kryeministri Borisov diskutuan zhvillimet rajonale.

Comments are closed.