Premier League rinis me supersfidën Manchester City – Arsenal

65

Pas një ndërprerje 3 mujore, për shkak të pandemisë së koronavirusit, Premier League do të rifillojë aktivitetin më 17 qershor.

Gjithçka do të nisë me rikuperimin e dy sfidave të prapambetura të mërkurën në mbrëmje, Aston Villa – Sheffield United në orën 19:00 dhe Manchester City – Arsenal në 21:15, pas të cilave të gjitha skuadrat do të barazohen në klasifikimin e përgjithshëm me nga 29 ndeshje gjithsej.  Në vijim prej aty do të mbeten edhe 9 javë të plota për t’u zhvilluar, apo e thënë ndryshe edhe 90 takime në total.

Ndërsa në javën e 30-tënë kampionatin anglez do të luhen këto sfida:

19 qershor

Norwich City – Southampton 19:00

Tottenham Hotspur – Manchester United 21:15

20 qershor

Watford – Leicester City 13:30

Brighton – Arsenal 16:00

West Ham United – Wolverhampton  18:00

Bournemouth – Crystal Palace 20:45

21 qershor

Newcastle United – Sheffield United 15:00

Aston Villa – Chelsea 17:15

Everton – Liverpool 20:00

Manchester City – Burnley 21:00

Java e 31

23 qershor

Brighton – Leicester 19:00

Tottenham – West Ham 21:15

24 qershor

Manchester United – Sheffield United 19:00

Newcastle – Aston Villa 19:00

Norwich – Everton 19:00

Wolverhampton – Bournemouth 19:00

Liverpool – Crystal Palace 21:15

25 qershor

Burnley – Watford  19:00

Southampton – Arsenal 19:00

Chelsea – City 21:15

Java e 32 është edhe java më e veçantë, pasi organizatorët kanë menduar që ta shpërndajnë në plot gjashtë ditë.

27 qershor

Aston Villa – Wolverhampton 13:30

28 qershor

Watford – Southampton 17:30

29 qershor

Crystal Palace – Burnley 21:00

30 qershor

Brighton – Manchester Utd 21:15

1 korrik

Arsenal – Norwich 19:00

Bournemouth – Newcastle 19:00

Everton – Leicester 19:00

West Ham – Chelsea 21:15

2 korrik

Sheffield Utd – Tottenham 19:00

Manchester City – Liverpool 21:15

Comments are closed.