Poroshenko i infektuar me koronavirus

25

Kiev, 239 shtator – Ish presidenti ukrainas, Petro Poroshenko, përmes profilit të tij në Fejsbuk kumtoi se është infektuar me koronavirus, transmetuan mediat britanike.

Për shkak të infektimit, njofton Poroshenko në Fejsbuk, ai do të mbetet në shtëpi që të shërohet dhe shpreson në shërim të shpejtë.

Poroshenko e ka udhëhequr Ukrainën në një mandat preidencial, 2014-2019.

Comments are closed.