Policja seksi lë punën për të shëtitur botën (FOTO)

Adrienne Koleszar, e cila njihet si një ndër policet më të bukura dhe seksi të Gjermanisë, ka vendosur të braktisë përkohësisht profesionin në ndjekje të pasionit të saj të vërtetë.

34-vjeçarja e cila punonte si police në Dresden, tashmë është kthyer në një fenomene të rrjeteve sociale, pasi me fotot e saj ka mbledhur më shumë se 549 mijë ndjekës në Instagram.

“Do ta lë punën për 6 muaj dhe do të shëtis botën”, tha Koleszar për gazetën gjermane “Bild”. Por policia më seksi në Gjermani nuk ka vendosur të heqë dorë përfundimisht nga profesioni i saj. “Më 1 Janar do të jem në komisariat”, tha ajo.