Policia pranon tre raportime për rrahje

21

Shkup, 11 prill – Policia dje ka marrë raporte për tre incidente të ndara. Siç njoftoi Ministria e Brendshme, dje në SPB Shkup u raportua se rreth orës 14.00 në zonën e Qendrës, GA (47) nga Shkupi ishte sulmuar fizikisht nga AD (54) nga Shkupi.

Në rastin e dytë, natën e kaluar rreth orës 19 në SIA Shkup u raportua se në zonën e Gjorce Petrov për shkak të keqkuptimit të ndërsjellë kishte një prishje të rendit dhe qetësisë publike me një përleshje fizike midis ZS (44) dhe TM (39), të dy nga Shkupi.

Rasti i tretë është regjistruar në territorin e SPB Tetovë. ND (39) nga Tetova ka raportuar në polici mbrëmë se afër një kompanie taksi në Tetovë, pas një debati të mëparshëm, ai është sulmuar fizikisht nga Z.N. dhe një person tjetër. Policia po merr masa për zbardhjen e rasteve.