Policia holandeze arreston dhjetëra juventinë të armatosur

Pasditen e së mërkurës policia ka arrestuar dhjetëra tifozë futbolli në një stacion metroje. Ata kishin disa armë me vete.  Armët janë hedhur në tokë nga pjesëtarët e grupit të madh kur u shfaqën forcat e shumta policore. Ato ishin shkopinj gome, shtiza flamuri, një çekiç dhe materiale të tjera të forta.

Për momentin, të dyshuarit thuhet të jenë me prejardhje italiane, raporton policia. Ata janë shoqëruar në rajonin më të afërt të policisë.  Aktualisht ata po mbahen brenda në rajon dhe akoma nuk dihet se çfarë do të ndodhë me ta. Ajax do të luajë me Juventus çerekfinalen e parë të Champions League në mbrëmjen e së mërkurës.