Përleshje masive ndërmjet serbëve dhe rusëve në derbin Partizani – Zvezda (VIDEO)

2

Ka plasur sherri mes vëllezërve sllav në derbin futbollistik mes Partizanit dhe Zvezdës, që u zhvillua dje në Beograd.

Disa tifozë rusë shkuan afër tribunës së tifozëve të Zvezdës, dhe me pas filloi lufta mes tyre.

Derbi mes Partizanit dhe Zvezdës gjithmonë kalon me rrahje mes dy grupeve të tifozëve dhe konsiderohet si ndeshja më e rrezikshme e futbollit në Evropë.

Comments are closed.