Pasdite edhe gjatë natës shi i rrëmbyeshëm dhe vetëtima

29

Mot jostabil me reshje të rrëmbyeshme dhe vetëtima priten prej pasdite dhe gjatë natës. Në nivel lokal pritet proceset të jenë më intensive, veçanërisht në pjesët perëndimore, ndërsa do të fryjë erë e përforcuar jugore. Reshje lokale të shiut me vetëtima të rralla do të ketë edhe nesër paradite, ndërsa gjatë ditës gradualisht do të ndalojnë. Të mërkurën do të ketë kushte për shi lokal afatshkurtër. Ditëve në vijim do të mbizotërojë mot stabil dhe pak më i freskët por edhe më tej temperaturat do të kenë tendencë të rritjes graduale, e cila të mërkurën do të arrijë deri në 32, të enjten deri në 33, të premten 34, të shtunën deri në 35 dhe të dielën deri në 36 gradë Celsius.

Comments are closed.