Paris: Policia ka qëlluar për vdekje një sulmues të panjohur i cili më parë ia kishte prerë kokën një personi

1

Paris, 16 tetor – Policia franceze sonte qëlloi për vdekje një burrë, i cili më parë kishte sulmuar një person tjetër me thikë afër Parisit dhe ia kishte prerë kokën.

Një prokuror për anti-terrorizëm deklaroi se hetohet sulmi që ka ndodhur në lagjen Konflan Sent-Onorin, periferi në veriperëndim të Parisit. Sulmuesi është plagosur rëndë.

Një burim policor theksoi se dëshmitarët okularë dëgjuan sulmuesin duke bërtitur “Allahu Ekber” (Zoti është i madh).

Mediat franceze raportojnë se viktima ishte një mësues në një shkollë lokale dhe sulmuesi ishte prindi i një nxënësi. Policia nuk i ka konfirmuar ende akuzat e këtilla.

Comments are closed.