Parashikimi i motit për sot

3

Shkup, 15 tetor – Moti në Republikën e Maqedonisë së Veriut do të jetë me diell dhe i ngrohtë me erë të dobët jugore.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej tre deri 11, ndërsa ajo e ditës prej 25 deri 31 gradë Celsius.

Në Shkup, mot me diell dhe i ngrohtë. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri 10, ndërsa ajo e ditës do të rritet deri 19 gradë Celsius. Vazhdon periudha e motit kryesisht të ngrohtë me temperatura mbi mesatare ditore për këtë periudhë të vitit. (koha.mk)

Comments are closed.