Parashikimi i motit

Shkup, 20 korrik – Moti në vend do të jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare. Pasdite do të ketë paraqitje të motit jostabil afatshkurtër me reshje të rrëmbyeshme. UV=8.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 10 deri 18 gradë Celsius, ndërsa ajo e ditës prej 24 deri 35 gradë Celsius.

Në Shkup mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare. Pasdite do të ketë paraqitje të reshjeve të shkurtra të shiut . UV=8.

Temperatura e mëngjesit do të arrij deri 16 gradë, ndërsa ajo e ditës deri 33 gradë.

Të dielën dhe të hënën do të mbizotëroj mot me diell dhe më i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare. Nga e marta do të ketë mot me erë me kusht për reshje të rrëmbyeshme lokale të shiut.(koha.mk)