Parashikimi i motit

17

Shkup, 26 dhjetor  – Në Maqedoni sot mot me diell me vranësira lokale dhe relativisht i ngrohtë për këtë periudhë të vitit.

Mot stabil dhe të thatë do të ketë deri të mërkurën. Të martën dhe të mërkurën do të ketë mjegull nëpër fushëgropa të caktuara. Nga enjtja do të ketë rritje të vranësirave me reshje të shiut në pjesët perëndimore dhe borë në male. Të premten reshjet do të jenë më të vogla, por do të jetë më ftohtë dhe pritet reshje të dobëta të borës nëpër vende të caktuara dhe në vendet më të larta, posaçërisht në perëndim.

Temperaturat do të lëvizin prej minus katër deri në 16 gradë gjatë ditës.

Në Shkup mot i ngjashëm me temperatura minimale prej minus një dhe temperaturë ditore deri 13 gradë.

Comments are closed.