Parashikimi i motit

Shkup, 24 mars – Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë kryesisht me diell, do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi jugperëndimorë.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 0 deri në 7, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 17 deri në 22 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe vranësira të vogla, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 22 gradë Celsiusë.

Advertisements