Ozil vendos për të ardhmen, del kundër dëshirës së Arsenal

39

Mikel Arteta ende nuk ka përdorur Ozilin, lojtarin më të paguar të tyre që nga rifillimi i sezonit, pavarësisht që e kishte ftuar tri herë në stol.

Sipas The Sun, Ozil nuk e ka ndërmend të largohet nga Arsenal këtë afat kalimtar, dhe dëshiron të largohet si lojtar i lirë pas përfundimit të sezonit të ardhshëm.

Marrëdhëniet mes tij dhe klubit janë të mbushura me tensione, me Arsenalin që dëshiron ta largojë sa më parë nga lista e pagave.

Mesut Ozil nuk dëshiron që të rikthehet në Bundesligë pas kritikave që mori pas një takimi me Erdogan, dhe sheh ShBA dhe Turqinë, si destinacione për karrierën e tij.