OBSH: Njëqind ditë nga paraqitja e Kovid-19

16

Romë, 8 prill  – Drejtori i Organizatës Botërore të Shëndetësisë  (OBSH) Tedros Ad’hanom  Gebrejesus përkujton se  nesër  bëhen 100 ditë  nga paraqitja e koronavirusit, më saktë nga dita  kur autoritetet kineze e njoftuan OBSH-në se kanë identifikuar shpërthimin e pneumonisë misterioze në qytetin Vuhan.

“Pothuajse  100 ditë  kaluan prejse OBSH është informuar për atë”, shkruajti Gebrejesus në Tuiter.

Ai theksoi se prej atëherë kanë filluar hulumtimet  me shpejtësi të madhe në drejtim të zhvillimit të testeve dhe krijimit të kushteve për gjetjen e vaksinës. (koha.mk)

Comments are closed.