Nuk ka paga për lojtarët dhe stafin e Napolit deri në dhjetor

27

Stafi i Napolit, trajnerët dhe lojtarët ende s’janë paguar këtë sezon. Sipas Gazzetta dello Sport, pos problemeve të trajnerit Gennaro Gattuso me disa lojtarë, ka edhe probleme tjera të klubi italian, transmeton lajmi.net, përcjellë gazeta KOHA.

Gattuso ishte i zemëruar me lojtarët pas humbjes ndaj ish klubit AC Milan, por është zbuluar se asnjë pjesëtarë i Napolit nuk ka marrë pagën këtë edicion.

Klubi thuhet se ka vendosur që pagat e para t’i paguajë me 1 dhjetor, që është rregull e vendosur nga FIGC, Napoli përgatitet të përballet me HNK Rijeka në Ligën e Evropës, pastaj do përballen me Romën në Seria A. Momentalisht “Napolitanët” qëndrojnë në pozitën e gjashtë në tabelë me 14 pikë nga tetë ndeshje.