Një polic vritet në stacionin policor në Londër

14

Londër, 25 shtator – Një polic britanik u vra në orët e para të mëngjesit në stacionin e policisë në Londrën jugore.

Sipas mediave britanike, ai u qëllua nga një 23-vjeçar i cili u arrestua menjëherë në stacion.

Policia kumtoi se sulmuesi u dërgua në spital me plagë zjarri dhe ishte në gjendje kritike.

Comments are closed.