Një person vdiq, ndërsa një adoleshent është lënduar rëndë në aksident në Topollçan

12

Shkup, 4 gusht – Një person humbi jetën, ndërsa një adoleshent është lënduar rëndë  në aksidentin e djeshëm  që ndodhi në rrugën magjistrale Prilep-Manastir në fshatin Topollçan, kumtoi MPB.

 

Në fatkeqësinë mes automjetit “Opel astra” me targa të Berovës i drejtuar nga Gj.M.(60)  nga Berova, dhe automjetit “Citroen berlingo” me targa të Manastirit, i drejtuar nga Z.S. (46) nga Manastiri, që është paraqitur  në orën 12:40, janë lënduar edhe tre persona, pwrcjellw KOHA.

 

Në vendin e ngjarjes ka vdekur Z.S. ndërsa lëndime të rënda  ka marrë bashkëudhëtari i automjetit “Opel astra” i cili ka qenë adoleshent. Janë lënduar edhe shoferi dhe dy bashkëudhëtarë në “opel”. Të gjithë janë dërguar  në Spitalin klinik të Manastirit.

 

Inspektim në vendin e ngjarjes kanë kryer prokurori publik dhe ekipi inspektues i Stacionit policor Prilep. (koha.mk)

Comments are closed.