Një i vdekur dhe dy të lënduar në aksidentin në qarkoren në Shkup

3

Shkup, 11 qershorNjë i vdekur dhe dy të lënduar është bilanci nga aksidenti rrugor që ka ndodhur në mëngjesin e sotëm në qarkoren e Shkupit në drejtim nga Tetova në drejtim të Velesit, në afërsi të të hyrjes në Radishan.

Ministria e Punëve të Brendshme informoi se aksidenti ka ndodhur  në orën 03.40 minuta kur makina “opel astra” me targa të Shkupit ka humbur kontrollin dhe është rrokullisur.

Në aksident në vendin e ngjarjes ka humbur jetën shoferi M.A. (40), ndërsa dy bashkëudhëtarë janë lënduar dhe janë transferuar në Klinikat e Shkupit. Është lënduar më rëndë A.S. (29) (29) i cili është transferuar në Kompleksin e Klinikave “Nënë Tereza”, ndërsa lëndime trupore ka marrë edhe bashkëudhëtari i dytë B.N (42) i cili është dërguar në Spitalin e Përgjithshëm.

Në vendin e ngjarjes është kryer ekspertizë nga ana e ekipit të SPB Shkup.

Comments are closed.