Një ditë e zakonshme vjeshte për princeshën Victoria  (FOTO)

Ndërkohë Princi Daniel, nuk ishte shumë i përgatitur për aktivitetet e ditës, i pajisur me një këmishë blu të zgjuar, xhaketë me kopësa dhe një kollare

18

Përfaqësuesit mbretërorë të Suedisë u kënaqën në një vend të ashpër dhe të natyral sot kur morën pjesë në një ngjarje që festonte bukurinë e jashtme të natyrës. Princesha Crown Victoria, 40 vjeçe dhe bashkëshorti i saj Princi Daniel, 44 vjeç, morën pjesë në një seri veprimtarish në Hagaparken të Stokholmit (Haga Park), shkruan DailyMail. Sesioni i aktivitetit u organizua si pjesë e festimeve të përvjetorit të 125-të të Shoqatës Suedeze të Natyrës. E themeluar në vitin 1892, organizata joqeveritare synon të promovojë një “mënyrë jetese në natyrë” midis suedezëve në një përpjekje për ‘të çuar më tej lumturinë dhe mirëqenien në shoqëri’. Viktoria, e cila është trashëgimtare e mbretit suedez Carl XVI Gustaf, ishte një botë larg nga vetja e saj e zakonshme e veshur në një palë xhinse të gjera, një xhaketë të modës bombarduese dhe atlete të markës ‘Adidas’. Nëna e dy fëmijëve shkëlqeu me bukurinë e saj natyrale ndërsa edhe flokët i kishte rregulluar në një model krejt të thjeshtë. Mbretërorët u panë të bashkuar me të rinjtë në një numër aktivitetesh duke përfshirë ecjen e një fije shtrënguese dhe ekzaminimin e konëve të pishës. Ndërkohë Princi Daniel, nuk ishte shumë i përgatitur për aktivitetet e ditës, i pajisur me një këmishë blu të zgjuar, xhaketë me kopësa dhe një kollare. Shoqata Suedeze e Hapur operon një numër klubesh lokale në të gjithë vendin, udhëzuesit vullnetarë të të cilëve drejtojnë një sërë aktivitetesh në natyrë për komunitetin e tyre lokal. Motoja e organizatës është “I Ur Och Skur” (Unë vrapoj dhe pastroj), sipas faqes së saj të internetit. Victoria u martua me Danielin, ish trajnerin e saj personal, në një ceremoni të ndritshme në Katedralen e Stokholmit në vitin 2010. Ata janë prindër të Princeshës Estelle pesëvjeçare, dukeshës së Östergötlandut dhe Princi Oscar, Duka i Skånes.

Comments are closed.