Nga e enjtja shi dhe borë

272

Shkup, 9 janar – Gjatë dy ditëve të ardhshme moti do të jetë kryesisht me vranësira, ndërsa nëpër fushëgropa me paraqitjen e mjegullave dhe vranësirave të vogla. Nga e enjtja pason periudhë e motit me vranësira të ndryshueshme me reshje të përkohshme të shiut, ndërsa në male të borës.

Siç informon Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike më shumë reshje priten të shtunën dhe të hënën, kur për shkak të uljes së masës ajrore më të ftohtë, reshje të borës është e mundur të ketë edhe në disa vise më të larta. Temperatura minimale e mëngjesit të enjten do të lëvizë prej minus 2 deri në katër, ndërsa e ditës prej gjashtë deri në 13 gradë Celsius. Më ftohtë do të jetë të dielën, me temperaturë të mëngjesit prej minus katër deri në dy, ndërsa e ditës prej dy deri në shtatë gradë Celsius.

Comments are closed.