Netanyahu mbështet Trumpin, ndërtimi i murit ide gjeniale

21

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu ka mbështetur planin e Presidentit të SHBA-ve Donald Trump për ndërtimin e një muri përgjatë kufirit me Meksikën, transmeton Anadolu Agency (AA). Netanyahu lidhur me planin e Trump është prononcuar në rrjetin social Twitter. “Presidenti Trump ka të drejtë. Unë gjithashtu ndërtova një mur përgjatë kufirit jugor izraelit dhe kështu parandalova të gjithë emigrantët ilegalë. Kjo është ide fantastike”, ka thënë Netanyahu.