Nesër dhe pasnesër moti me vranësira dhe reshje lokale të shiut

9

Maqedonia gjendet në periferinë e aktivitetit ciklonik mbi mediterianin, e cila gjatë dy ditëve të ardhshme do të jetë më vranësira dhe reshje të shiut, posaçërisht në pjesët jugore dhe lindore të vendit. Nga e marta moti do të jetë kryesisht stabil dhe kryesisht nxehtë.

Siç kumtoi nga Enti hidro-meteorologjik, gjatë ditës moti do të jetë me vranësira me periudha me diell. Temperatura maksimale do të lëviz prej 19 deri në 25 gradë celsius. Moti nesër do të jetë me vranësira dhe me diell. Gjatë pasdites në pjesët jugore dhe lindore do të ketë reshje lokale të shut.

Temperatura në mëngjes do të jetë në interval prej 3 gradë celsius në Mavrovë deri 14 gradë celsius në Gjevgjeli, ndërsa temperatura ditore do të jetë prej 13 gradë celsius deri 22 gradë celsius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i njëjtë. Temperatura minimale do të jetë 7 gradë celsius, ndërsa temperatura ditore 22 gradë celsius./Telegrafi

Comments are closed.