Në Greqi janë regjistruar 2.152 raste të reja dhe 87 vdekje nga Kovid-19

8

Athinë, 25 nëntor – Në 24 orët e kaluara në Greqi, janë regjistruar 2.152 të infektuar të rinj dhe 87 vdekje nga Kovid-19, me çka numri i përgjithshëm i të infektuarve është rritur në 97.288 persona, ndërsa që nga fillimi i epidemisë, gjithsej 1.902 njerëz kanë vdekur.

Në spitalet greke, 597 pacientë janë të kyçur në aparate, 35 më shumë se dje.

Ministri grek i Shëndetësisë, Vasilis Kikiljas në konferencën e sotme për shtyp tha se sistemi i kujdesit shëndetësor është nën presion nga, por po përmbahet.