Muriqi pozitiv në koronavirus

41

Muriqi ka rezultuar pozitiv në testet për Covid-19. Ylli i Përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, ka rezultuar pozitiv në testet e koronavirusit, përcjell lajmi.net, transmeton gazeta Koha.mk.

Këtë lajm e ka bërë të ditur ‘Tuttomercatoweb’, përcjellë gazeta Koha.mk. Kështu, sipas këtyre raportimeve, aventura e Muriqit te Lazio do të vonojë për të gjetur startin.

Lojtari kosovar ka qenë duke u përballur me një lëndim së fundmi, dhe infektimi me Covid-19 vetëm sa vështirëson punët për të.

Mbetet të shihet nëse Vedati do të rikuperohet në kohë për Maqedoninë Veriore.

Comments are closed.