Moussa Dibay në radarin e Arsenalit

Moussa Diaby është duke kaluar nëpër një sezon fantastik me Bayer Leverkusenin. Sulmuesi francez ka rritje të konsiderueshme në dy vitet e fundit dhe ka zgjuar interesimin e top klubeve evropiane.

PSG po mendon ta rikthejë yllin francez, por dëshira e tij është të luaj në elitën e futbollit anglez Ligën Premier.

Arsenali është skuadra e madhe angleze që është futur në garë për t’i fituar shërbimet e sulmuesit francez.

Advertisements

23-vjeçari ka shënuar tetë gola e ka asistuar në katër të tjerë në 22 ndeshje zyrtare këtë edicion me fanellën e Bayer Leverkusen.

Topçinjtë duan ta përforcojnë ekipin pasi qëllimi është që ta rikthejnë titullin pas shumë viteve në Londër dhe Diaby shihet si zgjidhje shumë e mirë për repartin ofensivë.

Leverkusen është gati ta lejoj largimin e yllit të skuadrës në janar, por vetëm nëse vije ndonjë ofertë mbi 50 milionë euro.

Gjithsesi në garë për Diabyn përveç Arsenalin e PSG-së janë edhe Atletico Madrid, Newcsatle United dhe Tottenham Hotspur.