Moti sot në Maqedoni

Moti do të jetë me vranësira dhe me reshje të shiut. Në pjesët malore të vendit do të ketë edhe reshje të borës.

Temperaturat gjatë mëngjesit do të jenë nga -6 deri -1 gradë celsius, ndërsa temperatura gjatë ditës pritet të jetë 4 gradë celsius.

Gjatë ditëve në vijim pritet që temperaturat të bien ndjeshëm.